yamadori pe balcon

In jos

yamadori pe balcon Empty yamadori pe balcon

Mesaj  lemurian la data de Vin Mai 10, 2013 11:55 pm

update cu plantele mele.Am un spatiu restrans pe balcon,vreo 10 pomisori.Ma straduiesc cu ei si maine vreau sa merg la colectat,pana mai e vreme inca.
Sper sa fie in regula,postez acest link de facebook,fiindca e mai simplu decat sa uploadez aici. https://www.facebook.com/media/set/?set=a.4386078983470.131480.1633148292&type=3

yamadori pe balcon Dsc0529qf

lemurian
lemurian

Data de inscriere : 21/11/2012
Localizare : deva

Sus In jos

yamadori pe balcon Empty Re: yamadori pe balcon

Mesaj  popan vasile la data de Sam Mai 11, 2013 12:00 am

Frumosi...ma gandesc cum o sa-i aduci acasa , in special daca mai vrei sa colectezi si alti.
Nu e cam tarziu pentru colectare ..nu stiu cum e vremea in danemarca acuma...dar cred ca si acolo au iverzit deja.

Vasile
popan vasile
popan vasile

Varsta : 56
Localizare : Satu Mare, Romania

Sus In jos

Mesaj  lemurian la data de Sam Mai 11, 2013 1:12 am

da,e umpic intarziat pentru colectat.acum arborii au desfacut mugurii si au primele frunzulite mici.Am colectat cu succes anul trecut in perioada asta inca.Sper sa am mana buna ,ce sa zic:)Exemplarele nu sunt chiar mari.Zada e cel mai mare ,cam 50 de cm.Ma gandesc ca ar incapea in portbagajul unei masini la o eventuala excursie.Important e sa-i transporti in perioada de repaos.Am primit din tara 3 carpeni in februarie ,prin autocar,inchisi intr-o cutie,cu radacinile invelite in pungi de plastic.I-am plantat aici si au infrunzit fara probleme.
lemurian
lemurian

Sus In jos

Mesaj  ovidiu1964 la data de Sam Mai 11, 2013 3:23 am

frumusei Muri, sa-ti traiasca si spor la cules Laughing , aici s-a terminat de mult sezonu
ovidiu1964
ovidiu1964

Varsta : 55
Localizare : Timisoara, Romania, Europa, Terra

http://bonsaiiluiovidiu.blogspot.ro/ http://artizanatovidiu.blog

Sus In jos

Mesaj  lemurian la data de Vin Mai 17, 2013 7:54 am

am ratat duminica trecuta,mai exact nu am adus acasa nimic ,in afara de cateva ramuri de salcie,obisnuiesc sa folosesc la udarea proaspetilor colectati sau a tuturor plantelor mele.maine incerc din nou.Ma duc la malul marii intr-un fiord.O chestiune pe care am mai observat-o de cand am "skimbat klimatul si latitudinea" este ca aici pomisorul suporta transplantul mult mai bine din cauza climei umede,niciodata torida si anul trecut pana in iunie am recoltat cu succes ce se vede in poza de pe balcon,cu exceptia carpenilor care au venit din Romania.
lemurian
lemurian

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum